CRM7

Integracja danych o Kliencie
w jednym systemie

CRM7

Współpraca z pakietami Office - automatyczne generowanie dokumentów

Program OfficeLauncher7 służy do edycji ofert w systemie CRM7 z poziomu przeglądarki internetowej oraz przesyłania wyedytowanych dokumentów do CRM7 w celu konwersji do formatu PDF. CRM7 współpracuje z pakietami biurowymi MS Office oraz OpenOffice.

w  Automatyczne uruchamianie edytora tekstu lub arkusza kalkulacyjnego po wybraniu

szablonu pliku

Wersjonowanie ofert i dokumentów


Krok I : Instalacja Office Launcher

Office Launcher to zewnętrzna aplikacja, która wymaga jednorazowej instalacji na komputerze uzytkownika systemu CRM7. Dzięki niej będzie możliwe generowanie ofert


Krok II : Wypełnienie potrzeby

Wypełnienie tzw. "Potrzeby", czyli formularza zapotrzebowania na dany produkt lub usługę to etap, który podsumowuje otrzymane zapytania ofertowe. W praktyce wygląda to następująco: firma otrzymuje zapytanie od potencjalnego klienta, np. w formie uzupełnionego formularza na swojej stronie internetowej. Jeśli CRM7 jest zintegrowany z formularzami na www, system automatycznie wypełni potrzebę na podstawie uzupełnionych przez klienta danych w zapytaniu.

 

Potrzebę w systemie CRM7 można również wypełnić ręcznie, jeśli zapytanie spłynęło np. drogą telefoniczną. Potrzeba mówi o tym, czego potrzebuje klient i na tej postawie jest możliwe wystawianie ofert handlowych.

 

Ofertowanie w CRM7 wymaga jednorazowego wprowadzenia do systemu szablonu oferty, który zawiera niezmienne elementy graficzne i tzw. tagi, służące do wypełniania szablonu zmiennymi danymi, np. adresem lub telefonem odbiorcy dokumentu.
Krok III : Edycja dokumentu w Office

Generowanie ofert w CRM7 polega na automatycznym uruchamianiu edytora tekstu lub arkusza kalkulacyjnego po wybraniu szablonu pliku do uzupełnienia.


Tagi, które zostały zawarte w szablonie, są uzupełniane o uprzednio wprowadzone dane dotyczące odbiorcy dokumentu. Tagiem może być imię i nazwisko, data, zwrot grzecznościowy itp. 


Wystawianie ofert ułatwia także wersjonowanie dokumentów, dzięki czemu użytkownik w przypadku nieoczekiwanego błędu nie utraci efektów swojej pracy.


Krok IV : Gotowy dokument

Gdy dokument jest gotowy, Office Launcher eksportuje go w formacie PDF do systemu CRM7. Tak przygotowany materiał gwarantuje profesjonalny wygląd i spójność z pozostałymi dokumentami firmowymi.


Kolejnym krokiem może być wysyłka przygotowanego pisma, również przy użyciu systemu CRM7. 
 
Zobacz więcej

Nasi klienci

 

Wyślij zapytanie

 

Konfigurator CRM

LUB WYBIERZ SAMODZIELNIE
FUNKCJONALNOŚCI CRM

Skonfiguruj CRM

Dołącz do grona naszych Klientów: