CRM7

Integracja danych o Kliencie
w jednym systemie

Archiwalne wydarzenia

LDAP dostępny teraz także dla użytkowników CRM7

Dzięki protokołowi LDAP logowanie do korzystających z niego aplikacji jest znacznie wygodniejsze. Firma more7 Polska wprowadziła możliwość logowania do systemu CRM7 właśnie za pomocą tego protokołu.

LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) to protokół zaimplementowany na Active Directory – usługę katalogową, czyli hierarchiczną bazę danych, dla systemów Windows. Głównym celem stworzenia AD była autoryzacja obiektów (np. użytkowników), którzy mają dostęp do innych obiektów oraz ich zasobów (m.in. dyskowych, sieciowych, aplikacji).

Jedną z funkcjonalności AD jest korzystanie z protokołu LDAP, umożliwiającego wymianę informacji pomiędzy serwerem i klientem usług katalogowych. Serwer przechowuje dane identyfikacyjne i teleadresowe o użytkownikach systemu komputerowego i dostępnych zasobach, które następnie są pobierane przez klientów.

LDAP pozwala na stosowanie tylko jednego loginu i hasła do wszystkich korzystających z niego aplikacji. Dzięki temu użytkownik nie musi się obawiać, że zapomni któregoś z nich, ani tworzyć dodatkowego (niebezpiecznego) pliku z ich zbiorem. Ma to swoje zastosowanie także w systemie CRM7 - pozwala on na zaimportowanie wszystkich istniejących użytkowników danej firmy i wprowadzenie ich do CRM7. Natomiast administrator ma wgląd we wszystkie wprowadzone hasła i jednym ruchem może wyłączyć lub włączyć dostęp danego użytkownika, bez potrzeby logowania do każdej z aplikacji oddzielnie. A dzięki funkcji „Aktualizuj z LDAP” wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać dostęp do listy użytkowników LDAP, którzy mogą zostać dodani do bazy korzystających z CRM7.

Dzięki protokołowi LDAP logowanie do korzystających z niego aplikacji jest znacznie wygodniejsze. Firma more7 Polska wprowadziła możliwość logowania do systemu CRM7 właśnie za pomocą tego protokołu.

Zobacz również:

 
 
Zobacz więcej

Nasi klienci

 

Wyślij zapytanie

 

Konfigurator CRM

LUB WYBIERZ SAMODZIELNIE
FUNKCJONALNOŚCI CRM

Skonfiguruj CRM

Dołącz do grona naszych Klientów: